מודקאסט – עונה 2 פרק 7 - המודיעין ומקבלי ההחלטות

תאריך: 14/09/2023
"יצירת הסביבה המאפשרת את הקשב הנדרש עבור קבלה או בחינה של המסר שמביא איש המודיעין לא פחות חשובה מהמסר עצמו. אם נוצרת הסביבה המאפשרת הזו – השיח שמתפתח בין מקבל ההחלטות לבין איש המודיעין יכול להיות מאד איכותי". 

בפרק שפותח את העונה השניה של מודקאסט, שמוקדשת למתחים בעולם המודיעין, אנחנו מארחים את תא"ל (מיל) יוסי קופרווסר, ראש המכון לחקר המתודלוגיה של המודיעין. יוסי שימש בשלל תפקידים מודיעיניים, ובכלל זה בתפקיד רח"ט מחקר באמ"ן, והוא מספק זוויות מעניינות על הממשק שבין אנשי מודיעין למקבלי ההחלטות: איך מתכוננים למפגש כזה? איך בא לידי ביטוי המתח בין השיקולים המודיעיניים לבין השיקולים האחרים שיש למקבלי ההחלטות ומה יוסי זוכר מאחד המפגשים הראשונים שלו, כקצין צעיר, עם מקבלי החלטות בכירים?

מנחה: אלון ששון.אולי יעניין אתכם לקרוא גם

‏‏‏‏מודקאסט - עונה 3 פרק 6 - חוסן ופיקוד במשבר

"כל מפקד עם שכל ישר, אם הוא מניח שכולם חוו את המשבר הזה וזועזעו ממנו אבל התגובה שלהם שונה, מבין שצריך לטפל בכולם, גם בעצמך" חוסן אינו דבר שבונים אחרי אירוע משברי, אלא לפניו. כל אחד מאנשי הארגון יושפע מהמשבר - בקצה האחד יהיו מי שיתכחשו לו, בקצה השני יהיו מי שיחשבו שאי אפשר להמשיך יותר, אבל הרוב יהיו על פני כל המנעד שבין הקצוות, כולל המפקדים עצמם. למשבר כזה יש שני פנים: ברמה הארגונית אתה עלול לפקפק ביכולת לבצע את המשימות ולהסתמך על התפיסות הקיימות, וברמה האישית אתה עלול לאבד אמון באנשים סביבך.עונה מיוחדת של מודקאסט, בשיתוף קהילת "לומדים מנהיגות בחיל", המוקדשת לנושא מודיעין ומנהיגות במלחמת "חרבות ברזל". שוחחנו עם ד., שמילא מספר תפקידי ראש אגף במוסד, על התובנות שלנו מההתארגנות המודיעינית והאזרחית לאחר אירועי ה- 7 באוקטובר ועל האופן בו נדרש לטפל באנשים שחוו את המשבר הקשה ביותר בו הוא נתקל אי פעם.מנחים: אלון ששון וסרן י., מנהל קהילת "לומדים מנהיגות בחיל"
קרא עוד