מודקאסט – עונה 3 פרק 2 - חשיבותם של הקולות השונים

תאריך: 27/12/2023
בפרק השני של העונה המיוחדת של מודקאסט, בשיתוף קהילת "לומדים מנהיגות בחיל", שוחחנו עם שירה, חוקרת בטחון לאומי ומדיניות שעוסקת במנהיגות, מגדר ומיעוטים על חשיבות הגיוון בעבודת המודיעין ובתהליכי קבלת החלטות. 

קולות של נשים, זוויות המבט של מי שלא צמח באותו בית גידול, ריבוי דיסציפלינות ואפילו אימוץ נקודת המבט של היריבים - כל אלו קשים ליישום אך קריטיים לשיפור ההחלטות והתוצר המודיעיני.

מנחה: אלון ששון.

אולי יעניין אתכם לקרוא גם

מודקאסט - פרק מיוחד - מודיעין וחדשנות

מאת: אלון ששון
 "לאמץ שיטות עבודה חדשות זה לא מספיק. צריך לדעת להמציא שיטות עבודה חדשות ומי שיכול להמציא אותן זה רק האנשים עצמם" חדשנות מעשית משמעותה לחשוב ולפעול אחרת כדי להשיג את המטרות שלנו. בעולם המודיעין, ובייחוד בעולם המבצעים, ישנן מטרות ברורות, ממוקדות ולעתים קצרות מועד.בימים אלו יוצא לאור גליון 9 של כתב העת "מודיעין הלכה למעשה", שמוקדש לנושא הקשר בין חדשנות למודיעין ממגוון זויות.אנחנו מנצלים את ההזדמנות כדי לשוחח עם ג., מי שהיה עד לפני שנה מנהל בכיר במשרד ראש הממשלה. דיברנו עם ג. על הדרך להפיכת חדשנות לעקרון ניהולי פרקטי, על דוגמאות לשינויים בתהליכי איסוף, עיבוד והפקה של שמע וטקסט ועל ההבדל בין הסתמכות על טכנולוגיה בלבד לבין שילוב שלה עם המרכיב האנושי.ממליצים לקרוא גם את ⁠המאמר של ג.⁠ באותו גיליון וגם את ⁠המאמר של מובילי החדשנות ביחידה הטכנולוגית של אמ"ן⁠ בנושא מיצוי משאבים שנמצאים "על הרצפה".מנחה: אלון ששון
קרא עוד